






Gry przygodowe - w swoim założeniu bardzo podobne do 'Magii i Miecza' (być może znasz...). Najczęściej kierujemy poczynaniami bohaterów mierzących się ze Złem. Schemat zwykle jest podobny: ruch bohaterem, następnie pociągnięcie karty wydarzeń i realizacja zaistniałej sytuacji (np. walka z potworem widniejącym na karcie, znalezienie skarbu etc etc). Tym niemniej od czasów Magii i Miecza pojawiło się kilka ciekawych tytułów, z nowymi, świeżymi pomysłami.
Ze względu na dużą ilość anglojęzycznych tekstów na licznych kartach, czym charakteryzują się przygodówki, radzimy początkującym ograniczyć się do gier polskojęzycznych, przedstawionych poniżej:
- Talisman (Magia i Miecz) (2-6 graczy, instrukcja) - stara dobra Magia i Miecz, nad którą wielu z nas spędziło kawałek dzieciństwa - znów po polsku! Tym razem w nowym, bardzo atrakcyjnym wydaniu (figurki bohaterów, atrakcyjne i kolorowe grafiki na kartach przygód, poprawione zasady)
- Dungeoneer (2-4 os, recenzja,instrukcja) - przygodówka-karcianka
- Runebound (2-6 os, recenzja, instrukcja) - klasyczna, planszowa przygodówka. Następca Magii i Miecza
- World of Warcraft:The Adventure Game (2-4 os, videorecenzja) - gra przygodowa w świecie Warcrafta. Poprowadź czterech bohaterów do sławy, tocząc walki, zdobywając cenne przedmioty i wykonując misje
Warte zainteresowania tytuły anglojęzyczne:
- Descent (2-5 os, recenzja) - poprowadź bohaterów, stawiając wspólnie czoło mrocznemu Panu Podziemi.
- Last Night on Earth (2-6 os, videorecenzja) - amerykańskie prowincjonalne miasteczko i... hordy zombich! Czy uda Wam się przetrwać do świtu?
- Fury of Dracula (2-5 os, recenzja, videorecenzja) - Łowcy ścigają Draculę po całej Europie Gdzie ukrywa się wampiryczny hrabia?