Slavika - Słowiańska gra karciana

Slavika

Slavika
2 - 5
30 - 45 minut
10+
Marcin Wełnicki
Rebel.pl

Slavika to gra karcianą osadzoną w kulturze rodów słowiańskich.

Jak dotąd bezpieczeństwo rodów słowiańskich było gwarantowane przez magiczny amulet Slavika. Niestety śmierć słowiańskiego księcia spowodowała że moc amuletu słabnie i słowiańskie rody muszą bronić się same. W Krainach zamieszkiwanych przez rody czychają niebezpiecznych potworów. Jest jednak nadzieja książę spłodził córkę, która może przywrócić moc amuletu, jednak musi dorosnąć aby dojrzeć do rytuału. Do tego czasu w obronie każdego z rodów muszą stanąć bohaterowie, gotowi zmierzyć się z  potworami wyłaniającymi się z mroku.

W grze Slavika każdy z graczy dysponuję Dwoma taliami: talią bohaterów i potworów.

W śród bohaterów wyróżniamy :

  • druida
  • zwiadowce
  • łucznika
  • złodzieja
  • dwóch wojowników

Rozgrywka wygląda następująco. Na początku każdej tury gracz wybiera krainę  na którą ześle swoich bohaterów. Z drugiej tali natomiast posyła potwory do innej krainy. Jeśli jego bohaterowie napotkają na potwory, rozpoczyna się bitwa.
Każdy z bohaterów może być obdarzony specjalnymi umiejętnościami. Podobnie potwory mogą posiadać specjalne właściwości. To właśnie urozmaica rozgrywkę.

Za wygraną bohaterowie zdobywają punkty zwycięstwa i skarb. Może się jednak zdarzyć że wiele rodów było obecnych w tej samej krainie. Wówczas razem walczą przeciw potworom. Jednak profity ze zwycięstwa otrzymuje ród posiadający najsilniejsze jednostki na początku walki.

Gra toczy się aż do momentu gdy księżniczka będzie gotowa obdarzyć amulet mocą - czyli ustaloną liczbę rund. Zwycięzcą pozostaje ten, którego ród do tego czasu zdobędzie najwięcej punktów zwycięstwa.

Zaletą gry jest osadzenie w Słowiańskim klimacie oraz niska cena.

Krótką recenzje gry Slavika przygotował sklep z grami planszowymi Gryplanszowe24.pl

Komentarze

Dodaj nowy komentarz

Treść tego pola jest prywatna i nie będzie udostępniana publicznie.
CAPTCHA
Udowodnij, że nie jesteś złym botem.
By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.