Spotkanie na Twilight Imperium - Poznań.

Wielu z Was pewnie słyszało o tym tytule, ale garstka zapewne miała przyjemność posmakować go podczas partii. Niestety nie jestem w tej garstce, a na domiar złego nie posiadam tej gry, jednak chciałbym bardzo w to zagrać dlatego zakładam ten temat. Na pewno ktoś ten tytuł ma, ale cierpi na brak graczy, bo przecież partia trwa kilka ładnych godzin. W ostateczności, jeżeli byliby chętni, a nikt by gry nie posiadał, to zawsze mógłbym wypożyczyć. No i przydałaby się przynajmniej jedna osoba ogarniająca temat, która w to grała i mogłaby pomagać podczas rozgrywki jak też przed grą na szybko przypomnieć jak wygląda tura itd.

Ponieważ gra jest niezłą kobyłką, każdy zainteresowany grą musiałby przejrzeć skany instrukcji oraz filmik instruktażowy, tak żeby już na wstępie wiedzieć mniej więcej, z czym to się je. Nie wyobrażam sobie, by ktoś miał grać zaraz po tłumaczeniu od zera.

Najlepiej ponoć gra się przy pełnym składzie, więc potrzeba pięciu chętnych.

Gdzie byśmy grali jest kwestią otwartą podobnie jak termin, dlatego nie zakładam spotkania. Najpierw wydaje mi się musielibyśmy zebrać chętne osoby.

Komentarze

Sposób wyświetlania komentarzy

Wybierz preferowany sposób wyświetlania komentarzy i kliknij "Zachowaj ustawienia", by wprowadzić zmiany.
Obrazek użytkownika Komimasa
Komimasa
pon., 15/02/2016 - 17:49

Jak w temacie szukam chętnych do TI. Ogólnie uważam, że spotkania w Alibi jest nawet odpowiednie do tego. Można połączyć dwa duże stoły a jeśli zaczniemy o 18 to mamy 6 godzin na grę. Zakładając oczywiście, że do tego czasu byśmy mieli już grę rozłożoną. Myślę też, że dałoby się dogadać z klubem, żebyśmy mogli posiedzieć jeśli będzie potrzeba do 1.

Oczywiście gdybyśmy spotkali się u kogoś na chacie nie bylibyśmy tak ograniczeni czasem, ale ja nie mam ku temu warunków, więc też od nikogo tego nie wymagam.

Mówię, jeżeli nie byłoby nikogo, kto udostępniłby do rozgrywki swój egzemplarz, to coś się wykombinuje.

Obrazek użytkownika rokter
rokter
wt., 16/02/2016 - 10:15

6 godzin to wariant bardzo optymistyczny, jeśli większość osób będzie grała po raz pierwszy. Obstawiałbym raczej 8-9.

Jak nie będziecie wychodzić na siku.

Obrazek użytkownika Komimasa
Komimasa
wt., 16/02/2016 - 16:16

Z tego co widziałem otwarte jest już wcześniej, więc tylko zapytać, co i jak i może o 17 by już można było zacząć, a licząc do 1 w nocy mamy te 8 godzin w zapasie.
No ja też się na Alibi nie upieram w żadnym wypadku, ale sam mam tylko mały pokój, więc nie jestem w stanie ludzi ugościć na taką grę. Myślę, że jak są chęci, to wszystko się da nawet TI:)

Zawsze też zostaje Pyrkon i wtedy jest nieograniczony czas:)

Obrazek użytkownika Yog
Yog
wt., 16/02/2016 - 20:33

Do gry wystarczy 4 chętnych, a i tak idzie grać od rana do wieczora w zależności od politykowania i wariantu zasad.
Demnogonis ma gre
Khaki też

Mogę się dołączyć, zasady znam dośc dobrze, a jak z każdą grą zasady najlepiej tłumaczy się przed grą i nie daje się za dużej spiny na przestrzeganie każdej reguły co do joty. Niekoniecznie trzeba czytać zasady w ramach samo przygotowania, chociaż naturalnie jest łatwiej.

Obrazek użytkownika Komimasa
Komimasa
czw., 18/02/2016 - 17:32

Jeśli ktoś nie zobaczy nie wiem, tutoriala albo czegoś, to bardzo wątpię, by umiał grać po wysłuchaniu wszystkich zasad, połowę jak nic nie będzie pamiętał, albo lepiej. A tak już się coś kojarzy i jest inaczej.

Obrazek użytkownika Komimasa
Komimasa
śr., 30/03/2016 - 22:11

Jak coś, znam już zasady, grałem dwa razy, mogę nawet pokusić się o tłumaczenie, gra nie jest wcale taka trudna, a jak ktoś grał czy zna Runewars, to już w ogóle bez problemu.
No tylko nie ma najważniejszego: egzemplarzaxd I ja niestety wypadam z Pyrkonu, kumpel ma urodziny w innym mieście, to muszę być.

Obrazek użytkownika Anonim
Sun, 03/04/2016 - 22:37

Witam, z tej strony Marcin. Byłbym bardzo chętny na rozgrywkę w TI, posiadam własny egzemplarz w edycji 3.0 który z chęcią udostępnię.

Obrazek użytkownika Komimasa
Komimasa
pon., 04/04/2016 - 09:27

O, i to się już nazywają jakieś możliwości!
Czyli mielibyśmy już tak z trzy osoby i grę to nieźlexd
Powoli trzeba by się zastanowić nad miejscem. Ja z kolegami drugą partię (bez ciągłych przerw na papierosa i takie tam) skończyłem w około 5 godzin, więc myślę się da. Zawsze można zagrać do 8 nie 10 punktów, wielkiej to różnicy (żeby nie powiedzieć żadnej) nie robi., a wtedy spokojnie zmieścimy się z tym w ALibi, od tej 17:30 start, a nie dopiero tłumaczenie zasad.
No chyba, że ktoś mógłby przygarnąć całą ewentualną grupę, ale myślę, że grając do 8 punktów nie ma większego problemu. Każdy z graczy dostanie z imperiala te 2 punkty (strasznie słabe ale cóż) i potem pewnie wykona z 4 cele ogólne i skończymy, nim drugi raz ta sama osoba dostanie w łapki imperiala. To jest góra 7 kolejek.

Obrazek użytkownika Anonim
pon., 04/04/2016 - 11:25

Z doświadczenia mogę powiedzieć że przy grze na mniej niż 10 punktów oraz z Imperialem wartym 2 punkty niemalże na pewno gra skończy się zanim dojdzie do większej interakcji pomiędzy graczami. Początkowe misje są banalnie proste, w połączeniu z dwu punktowym imperialem bez większego problemu można skończyć w 5 - 6 tur, praktycznie bez walk, polityki, dyplomacji, wyłącznie poprzez rozbudowę gospodarki. Ja jak zazwyczaj grałem to wręcz zwiększaliśmy limit do 14 punktów oraz osłabialiśmy kartę imperialną tak ażeby biorący ją gracz otrzymywał zaledwie 1 punkt.

Dodaj nowy komentarz

CAPTCHA
Udowodnij, że nie jesteś złym botem.
By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.