Droga do zwycięstwa niejedno ma imię

Sid Meiers Civilization

Sid Meiers Civilization
Gra jest w gramajdowej bibliotece: Sid Meier's Civilization
2 - 4
120 - 300 minut
13+
Kevin Wilson
Galakta

Sid Meier: Cywilizacja jest grą stworzoną na podstawie wielopokoleniowego już hitu - gry komputerowej o tym samym tytule, którą wymyślił Sid Meier. Zupełnie jak to jest w elektronicznej wersji, prowadzimy jedną z dostępnych nacji (w wersji planszowej jest 6, ewentualne rozszerzenia zwiększają tę ilość) i rozwijamy ją w czterech głównych kategoriach, do których zaliczamy: kulturę, militaria, technologię i ekonomię. Wystarczy spełnić jeden z tych warunków, tj. osiągnąć konkretny cel przypisany do kategorii, aby zwyciężyć w rozgrywce.

Drogi i cele do osiągnięcia:
Kultura: zdobycie 21 pola na torze kultury (przez 3 poziomy),
Ekonomia: zdobycie 15 monet,
Militaria: podbicie wrogiej stolicy (nieważne, który z przeciwników),
Technologia: lot w kosmos (piramida technologiczna z 5 poziomami).

Najciekawsze w tej grze jest to, że wcale obranie celu oznacza wyjątkową koncentrację na tej jednej drodze, pozostawiając pozostałe aspekty przypadkowi lub całkowicie je ignorując. Wszystkie elementy są ze sobą powiązane i każdy daje jakieś profity, które często można wykorzystać dla zupełnie innych celów, niż kontynuowanie rozwoju w danej kategorii. I tak wysoko rozwinięta technologia daje nam do dyspozycji nowocześniejsze wojska, kultura pozwala zagrywać często złowieszcze wrogom karty zdarzeń i wielkie osobistości oraz siła militarna pozwala zdobyć surowce i punkty handlu.

Buduj świątynie, kopalnie, biblioteki, baraki, akwedukty, wznoś wspaniałe cudy świata, zakładaj nowe miasta, pokaż przeciwnikom, jak się rozwija wspaniała cywilizacja albo po prostu siłą weź, co twoje. Mnogość możliwości sprawi, że kilka rozgrywek nawet z tymi samymi współgraczami będzie się mocno różnić.

Komentarze

Dodaj nowy komentarz

Treść tego pola jest prywatna i nie będzie udostępniana publicznie.
CAPTCHA
Udowodnij, że nie jesteś złym botem.
By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.