Gry imprezowe

Gry imprezowe – można się przy nich bardzo dobrze bawić praktycznie wszędzie, przy każdej okazji i z towarzystwem w każdym wieku - z założenia są to gry lekkie. Zasady są banalne, udział może brać nawet kilkanaście osób, a wszystko trwa najczęściej nie dłużej niż 30 minut. Gry imprezowe mają w rzeczywistości charakter bardziej 'zabawy', niż 'gry', i tak też należy je traktować. Spodziewaj się raczej krzyków uciechy, śmiechu i ogólnej radochy, niż wysiłku intelektualnego. Bardzo dobre na zakrapiane 'imieniny u cioci' albo szkolną wycieczkę. Przez planszówkowiczów są wykorzystywane jako rozluźniający przerywnik między poważniejszymi tytułami

- Bang! (4-7 os, recenzja, videorecenzja) - pojedynek na Dzikim Zachodzie. Szeryf i jego zastępcy, bandyci, renegat - która strona wygra?

- Fasolki/Bohnanza (3-6 os, recenzja) - czy sadzenie fasoli może być tematem partygame? Zdecydowanie tak! Gra pełna emocjonujących negocjacji.

- Cash&Guns (recenzja wersji live) - bandyci dzielą łupy po udanym skoku. Niespodziewanie dochodzi do strzelaniny...Dodatkowych emocji dostarczają repliki rewolwerów.

- Munchkin (3-8 os,oficjalna strona wersji PL) Grałeś kiedyś w gry fabularne (RPG)? Pamiętasz ten nieustanny pościg za punktami doświadczenia i skarbami, bez dbania o klimat rozgrywki? W parodiującym taką sesję Munchkinie, znajdziesz to wszystko.

- Sabotażysta (3-10 os, recenzja) - górnicy-krasnoludy budują tunel prowadzący do złota, wśród graczy czają się jednak sabotażyści, którzy utrudniają pracę starając się jak najdłużej pozostać w ukryciu.

- Jungle Speed/Prawo Dżungli (2 i więcej, recenzja, recenzja) - okaż się szybszy i zwinniejszy od przeciwników w walce o totem.

- Pitchcar (2-8 os., videorecenzja, oficjalna polska strona Pitchcar Mini) - tradycyjna grahttp://iwz.pl/node/27/edit w kapsle w nowym, atrakcyjnym wydaniu

Powrót do menu GRY