Gry Rodzinne

Gry rodzinne (i na spotkania ze znajomymi) – Wiele osób właśnie od nich zaczyna planszówkowe hobby. To najbardziej uniwersalny gatunek, charakteryzujący się przeważnie nieskomplikowanymi zasadami i atrakcyjnym, kolorowym wydaniem. Tury trwają krótko, rozgrywka jest dynamiczna, zwykle o dużej interakcji, dlatego świetnie bawią się przy nich osoby w każdym wieku, na spotkaniach rodzinnych czy w gronie przyjaciół.

łatwiejsze

- Osadnicy z Catanu (3-4 os, recenzja, videorecenzja, instrukcja) - osadnicy przybywają na wyspę. Który z nich pierwszy zbuduje wioski, miasta, drogi? Który trafniej zainwestuje? Który lepiej będzie negocjował wymiany towarów? Pozycja obowiązkowa dla początkujących planszówkowiczów! Gra wydana w kilkudziesięciu krajach świata, w łącznym nakładzie 3 milionów egzemplarzy

- Cytadela (2-8 os, recenzja, recenzja) - nieskomplikowana karciana gra o budowaniu miasta. Gracze korzystają z pomocy różnych postaci starając się jak najszybciej rozwijać swoje miasto jednocześnie uniemożliwiając budowanie dzielnic przez innych graczy. Pełna intryg i złośliwości, zapewnia trochę główkowania oraz sporo śmiechu.

- Wsiąść do Pociągu:Europa (3-5 os, videoinstrukcja) - Każdy gracz ma 45 plastikowych wagoników, którymi w ciągu gry, na gigantycznej mapie tworzy połączenia kolejowe. Musisz tak kombinować by zająć potrzebne trasy zanim inni zdarzą je zablokować.

- Carcassone (2-4 os, recenzja, recenzja, videorecenzja) - wszyscy przy pomocy odkrywanych przez każdego gracza kwadratowych płytek tworzą "mapę" średniowiecznego miasta i okolic. Każdy stara się zająć jak największe zamki, najdłuższe drogi, największe drogi, nie rzadko poprzez przegonienie poprzedniego właściciela!

- Niagara (3-5 os, instrukcja,recenzja) - małe kanoe w rwącym nurcie rzeki radzi sobie nadspodziewanie dobrze. Niestety, zbliża się do progu wodospadu...

- Zooloretto (2-5, recenzja) - zarządzanie ogrodem zoologicznym. Zwierzęta przyjeżdżają na ciężarówkach - ale gdzie je umieścić? Na wybiegu a może w halach?

- Ubongo (2-4 os, recenzja - każdy gracz posiada ten sam zestaw puzzli w tetrisowych kształtach i planszę, na której musi je dopasować i ułożyć. Najlepiej szybciej niż pozostali.

średnio skomplikowane

- Stone Age (2-4 os, recenzja) - pokieruj swoim własnym plemieniem! Zbieraj zasoby, rozbudowuj wioskę rozmnażaj się i rozwijaj cywilizacyjnie pamiętając, że nie samą pracą człowiek żyje i wszystkich członków trzeba móc wyżywić.

- Samurai (2-4 os, recenzja, instrukcja) - elegancka gra o kontroli nad Japonią w erze szogunów - wbrew pozorom nie jest to gra wojenna

- Blue Moon City (2-4 os, instrukcja) - odbuduj zniszczone kosmiczne miasto, zyskując przy tym jak najwięcej korzyści dla własnej rasy

- Wysokie Napięcie (2-6 os,recenzja, videorecenzja) - walka koncernów energetycznych o osiągnięcie jak najrozleglejszej sieci. Znakomita symulacja rynku surowców energetycznych i dynamiczne licytacje.

- Neuroshima Hex(2-4 os, recenzja, recenzja) - najbardziej znana i najlepsza polska gra, zbieżność tytulu z naza polskiego systemu RPG nieprzypadkowa. Poprowadź jedną z czterech różnych armii do zwycięstwa. Świetna do dynamicznych rozgrywek z kolegami.

ambitniejsze tytuły warte zainteresowania

- Puerto Rico (2-5 os, recenzja, videorecenzja, instrukcja ) - rozbudowuj własną posiadłość na wyspie Puerto Rico. W które plantacje zainwestować? Tanią, szybko rosnącą kukurydzę czy wymagającą drogiej palarni, ale dochodową kawę? Zwycięży ten kto nie tylko wyśle jak najwięcej swoich produktów do Starego Świata, ale też umiejętnie uniemożliwi to pozostałym graczom!

- Agricola (1-5 os, recenzja, videorecenzja, instrukcja ) - aktualnie zajmująca 1 miejsce w rankingu najlepszych gier świata, Agricola przedstawia w interesujący sposób dolę XVII-wiecznej rodziny chłopskiej. Obsiewanie pól, sadzenie warzyw, hodowla, żniwa, rozbudowa domostwa - wszystko to budzi w Agricoli zaskakująco wiele emocji.

- Caylus (2-5 osób, recenzja) - jedna z najlepszych 'mózgożernych' gier świata. Wspólnie budujecie zamek we Francji, ale tylko jeden z budowniczych zdobędzie łaskę króla.

- El Grande (2-5 os, recenzja) - rywalizacja możnowładców w średniowiecznej Hiszpanii czasu Rekonkwisty. Zdobądź jak największe wpływy na dworze, ale uważaj - rywale nie próżnują.

Powrót do menu GRY